Yeni dolandırıcılık yöntemi mi? Aman Dikkat ! "Biri kadın, biri erkek 2 kişi"

Bugün öğleden önce Yenigün Mahallesi'nde yaşanan olayda evlerinin kapı zili çalınan bir vatandaş karşısında biri kadın 2 kişiyi gördü. 

Çeşmeden akan su kalitesini ölçmek için geldiklerini aktaran şahıslar, eve girmek istedi. 

Durumlarından şüphelenilen şahıslar eve alınmayınca da hızlı adımlarla bir başka eve girmeden geldikleri evden uzaklaştı. 

Durumu polise de haber veren vatandaşlar da mahallede bir süre gezinen bu şahısların kim olduğu konusunda merak oluştu. 

"SU TESTİ İÇİN GELDİK"

İşte Medyabar.com'a bu konuda gelen bir şikayet yazısı "Arkadaşım kapıyı açtığında direkt anneniz evde mi diye sormuşlar sonra annesi gelmiş baba evde mi demişler
Birazdan gelecek demiş
Su testi için geldik demişler
Arkadaşımın annesi biz istemiyoruz deyip kapıyı kapatmış
Sonra üst katla konuşup gittiler. Bizi de bilgilendirirseniz çok seviniriz. Endişelendik çünkü. Babaannelerimiz alt katımızda oturuyor onların zili çalınmamış ama. Gün içinde evde olmayabiliyoruz bu yüzden onlar adına korktuk..."

SASKİ "BÖYLE BİR UYGULAMAMIZ YOK"

www.medyabar.com editörlerinin ulaştığı SASKİ yetkilileri ise şikayet olması durumunda vatandaşın evine giderek su kalite testi yapabildiklerini fakat, sokak sokak gezerek su kalite testi yapılmadığını açıkladı. 

SU ARITMA CİHAZI SATANLARDA VAR

Öte yandan yetkililer ev ev dolaşarak "Su kalitesi ölçümü" yapmak için geldiğini beyan eden kimliği belirsiz şahısların yanında birde çeşmelerden akan suyun kalitesiz olduğunu söyleyip su arıtma cihazı satanlarında bulunduğuna dikkat çekerek " Kapıya gelip, durumundan şüphelenilen kim olursa olsun eve almayın..." uyarısında bulundu..

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7376790/yeni-dolandiricilik-yontemi-mi-aman-dikkat-biri-kadin-biri-erkek-2-kisi