İremnur'un intiharındaki şok eden ayrıntı... Aynı yolu seçmiş!

Dün yaşanan olayda 20 yaşında yaşamına son veren İremnur Azılı'nın ölümü ailesi ve yakın çevresini şok etmişti. İremnur'un babasının da 2008 yılında Sakarya Köprüsünden iki kez intihara kalkıştığı ilkinde kurtarıldığı ve ikincisinde atladıktan 35 gün sonra cesedinin bulunduğu ortaya çıktı. 

O zaman 35 yaşında olan Mustafa Azılı bundan tam 13 sene önce atladığı Sakarya Nehri üzerindeki köprüden 12 km ileride Doğancılar Köyü yakınlarında bir taş ocağının çalışanları tarafından bulunmuştu. 

Babasının intihar ettiği zaman 8 yaşında olan ve o dönemden sonra yaşadığı travma ile babasız büyüyen 20 yaşındaki İremnur'da aynen babası gibi intihar ederek yaşamına son verdi.

Köprüden atlayarak intihar eden babasının ölümünün iremnur'un intiharında ne kadar payının olduğu bilinmese de İremnur'un neden intihar ettiği konusundaki gerçekler gizliliğini koruyor...  

DÜN NE OLMUŞTU?

Olay bugün  Serdivan ilçesinde yaşandı. Arkadaşları ile birlikte kalan aslen Arifiye Türkçaybaşı Mahalleli 2001 doğumlu İremnur Azılı iddialara göre evde tek başınayken ilaç içip intihar etmek istedi.

Son anda eve gelen ev arkadaşları tarafından çağırılan ambulans ile Serdivan'da bulunan özel bir hastaneye kaldırılan İremnur, burada doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İçtiği ilaçlar ile yaşamına son veren 20 yaşındaki İremnur'un cenazesinin bugün Korucuk Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemenin ardından ailesine teslim edileceği ve yarın Arifiye Türkçaybaşı Mahallesi'nde toprağa verileceği öğrenildi.

Polis Serdivan'daki evinde yaşamına son veren genç kızı intihara sürükleyen sebep, kişi yada olay hakkında geniş çaplı  inceleme başlattı. 

BABASI NASIL İNTİHAR ETMİŞTİ

28 Ocak 2008 tarihinde D-100 karayolu üzerindeki Sakarya Köprüsü'nden nehre atlayarak intihar eden Mustafa Azılı'nın (35) cesedi, yaklaşık 12 kilometre uzakta bulunan Doğancılar Köyü yakınlarında bulundu.

Doğancılar Köyü'ndeki Kıtlık Kum Ocağı'nda çalışanlar, yakınlardaki nehrin ortasında, ağaç kütüğü üzerinde bir cesedin olduğunu fark etti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, Sakarya Valiliği Sivil Savunma Müdürlüğü Arama ve Kurtarma ekibinden yardım istedi. Olay yerine gelen Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekipleri botla nehre girerek ağaç kütüğü üzerinde bulunan erkek cesedini kıyıya çıkardı. Yapılan inceleme sonucu cesedin 35 gün önce Sakarya Köprüsü'nden atlayan Mustafa Azılı'ya ait olduğu belirlendi.

Azılı'nın yakınları olay yerine gelerek cesedi teşhis etti. Ceset, Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı inceleme sonucu kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için  İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

DAHA ÖNCEDE KÖPEĞİ ÇALININCA MEDYADA YER ALMIŞTI

Akşam saat 18:00 sıralarında köpeği ile  Adapazarı  Çark Caddesi'nde gezintiye çıkan 19 yaşındaki İrem Nur A., ayakkabı bağcının çözüldüğünü fark edince ayakkabısını bağlamak için eğildi. Ayakkabısını bağlayan İrem Nur A. kafasını kaldırdığında yanında bulunan 6 aylık Golden cinsi köpeğinin yanında olmadığını gördü.

Kısa bir şok geçiren genç kız, etrafında köpeğini aramaya koyuldu. Vatandaşlar Çark Caddesi'nde bir grup erkeğin kucağında böyle bir köpek gördüklerini belirtmesi üzerine 19 yaşındaki İrem Nur A. Cumhuriyet Karakolu'na giderek şikayetçi oldu. Köpeğinin çalındığını anlayan genç kız gözyaşları içinde polislerden yardım istedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7387129/iremnurun-intiharindaki-sok-eden-ayrinti-ayni-yolu-secmis