Bir hayat hikayesi.. Oysa ne hayallerle Sakarya'ya gelmişti

Sakarya'da aylardır tahta arabasıyla karton toplayarak geçinmeye çalışan 57 yaşındaki Necdet Karagül, sokaklarda tek başına kaldığını ve sabit olarak kalacak yerinin olmadığını söyledi. Karagül yetkililerden yardım istiyor.
 Necdet Karagül, yardım çağrılarına kulak verilmediğini belirterek, yaşadıklarını anlattı. Sakarya'ya gelmeden önce Aydın’da ikamet ettiğini belirten Karagül, ailevi sebeplerden dolayı Sakarya’ya geldiğini söyledi. 

Karagül, Sakarya’ya geldikten sonra bir ay boyunca Sakarya Büyükşehir Terminalinde konakladığını ve kendisine sadece Sakarya Büyükşehir Belediye’sine ait Sosyal Gelişim Merkezi yetkililerinin sahip çıktığını ve yardım ettiğini söyledi. 

Ehliyeti olmasına rağmen motosikletine el konulduğunu söyleyen Karagül, tek isteğinin geçimini karton toplayarak sürdürebileceği bir motorlu taşıt olduğunu aktardı.

ÇUVALDA YATIYOR

3 ay önce Sakarya’ya gelen Karagül, karton toplayarak kazandıkları ve kardeşinin yardımları ile Ankara Caddesinde kiraladığı depo da bir süredir yaşamaya çalıştığını ifade etti.

Yatacak yerini topladığı elbiselerden yapan Karagül: “Yattığım yerde topladığım elbiseleri çuvala koyuyorum. Elbise çuvallarında yatıp kalkıyorum.” Diye konuştu.

Sokağa çıkma kısıtlamalarında Yağcılar Mahallesi’nde kaldığını söyleyen Karagül, şu an da kardeşinin yardımları ile hayatta kalmaya çalıştığını belirtti. 

SAKARYA VALİLİĞİ’NDEN YARDIM BEKLİYOR

Valiliğe bağlı sosyal yardımlaşma hattını aradığını anacak beklediği geri dönüşü henüz alamadığını söyleyen Karagül, valilikteki yetkililerin yaptığı açıklamaya göre ikametgâhının Aydın’da olması nedeniyle yardımda bulunamadıklarını iddia etti. Karagül: “AK Parti il başkanlığı, valilik olsun kaymakamlık olsun kime müracaat ettiysem hiçbir sonuç alamadım.” diye konuştu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7400543/bir-hayat-hikayesi-oysa-ne-hayallerle-sakaryaya-gelmisti