Kursa gelen öğrenciler cami cemaatinin gözdesi oldu...

Ülke genelindeki tüm camilerde olduğu gibi Akyazı Baraka (merkez çarşı) camiinde açılan kuran kursuna 40’ a yakın kursiyer geliyor ve Caminin din görevlileri Yasin Yılmaz ile Kadir Kurtoğlu, kendilerine emanet edilen çocuklara dini bilgiler vermek ve en kısa zamanda da kuran okumayı öğretme adına yoğun bir gayretin içindeler.

Baraka cami cemaati de çocukların açılan kursa gösterdikleri ilgiden son derece memnunlar ve mutlular. Cemaat, gün içinde kursiyer çocuklara izzet ve ikramda bulunmak için adeta birbirleri ile yarış içindeler. Bu durum kuşkusuz talebeleri de olumlu etkiliyor ve onlarda kendilerine gösterilen bu yakın ilgiye karşılık vermek için kuran-ı kerimi bir an evvel okuyabilmek için özel bir gayretin içinde oldukları gözleniyor.

Baraka (merkez çarşı) camiin çiçeği burnunda Dernek Başkanı iş insanı Hasan Kaliç’de açılan kursa katılan talebe sayısındaki artış ve gösterilen yoğun ilgiden son derece memnun olduğunu her fırsatta ifade ediyor.

Dernek Başkanı Hasan Kaliç, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu kurs döneminde de başarılı olan kursiyerlere verilmek üzere hazırlamaya başladıkları hediyelerin büyüklüğünden bahsederek, yeni yönetim olarak biz bu sene hediye çıtamızı bir hayli yukarılara çıkardık. Öncelikli olarak başarılı olan çocuklarımıza bilgisayar, tablet ve bisiklet gibi önemli hediyeler vermeye hazırlanıyoruz. Hediyelerimizin büyüklüğü çocuklarımız arasında rekabeti şimdiden arttırdı. Ayrıca büyük hediyelerimizin yanında kurslarımıza katılan bütün çocuklarımıza çeşitli hediyeler de vermeyi planlıyoruz dedi ve hem din görevlilerine hem de kursiyer öğrencilere başarı dileğinde bulundu.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7411850/kursa-gelen-ogrenciler-cami-cemaatinin-gozdesi-oldu