Medya polemiği.. Hüseyin Cumalı Raif Uğan'a 'Cik Cik Raif' dedi!

Haftanın Sınıfta Kalanı
Raif Ugan
Nam-ı değer cik cik Raif

Sakarya basınında yaptığı sosyete haberleriyle tanınan, zengin zümre dışında kimseyle röportaj yapmayan, basın sektöründeki çömezliği nedeniyle ‘cik cik’ lakabıyla tanınan Sakaryadan taraf internet sitesinin imtiyaz sahibi Raif Ugan, sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Cumalı’nın Cadde 54 ile ilgili olumsuzlukları dile getirdiği köşe yazı üzerinden Cadde 54 yönetimine şirin gözükmek için yazmaya çalıştığı o anlamsız köşe yazısıyla bu haftanın rakipsiz sınıfta kalanı oldu.

Necdet Güngörsün
Gazeteci

Sakarya basınının bir başka duayen ismi olan Sakarya Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı ve Sakarya Yenigün Gazetesi kurucusu Necdet Güngörsün de tıpkı rahmetli İlhan Uygun gibi basının belli bir noktaya gelmesi için çok büyük mücadele verdi. 24 Temmuz Basın Bayramı’nda aramızdan ayrılan Başkan Necdet Güngörsün’ü bir kez daha rahmetle anarken, mekanı cennet olsun diyoruz.

Haftanın Şampiyonu
Zeki Aydıntepe
Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin geçen Salı günü yapılan genel kurulu öncesinde aday olmak için kolları sıvayan başkan vekili Müjdat Çetin ile birlik üyesi Engin Arapoğlu’na hayatları boyunca unutamayacakları şekilde ders veren, ilerlemiş yaşına rağmen halen dinç ve zinde fiziğiyle dikkat çeken, gençleri cebinden çıkartırcasına halen sahada çalışan Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, bir kez daha girdiği seçimde gösterdiği büyük başarı ve performansla haftanın her anlamda rakipsiz şampiyonu oldu. 

Haftanın Köşe Yazarı
Hüseyin Can İğdir
Medyabar Köşe Yazarı

Sakarya medyasında ne yazık ki gazeteci pek yetişmiyor. Şöyle arkamıza doğru baktığımız zaman bir elin parmakları kadar yetişen gazeteci yok. Şimdi “bu kimin ayıbı” tartışmasına girersek uzun sürer. Ancak bir elin parmakları kadar da olsa Sakarya’da gazeteci yetişiyor. İşte o yetişen yeni nesil gazetecilerden birisi de Medyabar haber sitesinde Hüseyin Can İğdir oldu. Efendiliği, çalışkanlığının yanı sıra gündeme dair yazılarıyla dikkat çeken Hüseyin Can İğdir bu haftanın da köşe yazarı oldu. 

Haftanın Yorgunu
İzzettin Kömürcü
Sakarya Yenigün Gazetesi Taraklı Muhabiri

Onu bilen bilir. Onu tanıyanlar iyi bilir. Çalışkan, dost canlısı, ilçesine katkıda bulunmak için her kapıyı çalan bir Taraklı aşığıdır. Gece-gündüz demeden Taraklı’nin ilerlemesi için mücadele eden Sakarya Yenigün Gazetesi Taraklı Muhabiri İzzettin Kömürcü, güne sabah saat 05.00’te sporla başlıyor. Evden çıkamayan ve sürekli yatan babasının hizmetini, kemoterapi gören annesi hastaneye götüren, ilçedeki düğün ve cenazeleri hiç kaçırmayan, bütün bunların yanı sıra iş ve siyaset hayatını da sürdüren İzzettin Kömürcü bu haftanın en yorgunu oldu.

Haftanın Yazarı
Fatma Onay Sak
Yazar

Sakarya basında uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekliliğe ayrılarak anılarını kaleme alan Fatma Onay Sak şu günlerde ilk kitabı çıkartmanın mutluluğu yaşıyor. Evlendikten sonra kızının sağlıklı büyümesi ve emeklilik hayatında duygu ve düşüncelerini şiir, roman, deneme ve hatıra şekliyle ele alan Fatma Onay Sak kaleme aldığı ‘Kiraz Çiçekleri’ kitabındaki başarıyla haftanın en iyi yazarı oldu.

İlhan Uygun
Gazeteci

Sakarya basınının duayen ismi İlhan Uygun bir çok ulusal basının Sakarya temsilciliği yaptı. Sakarya basınının belli bir noktaya gelmesi için büyük mücadele veren, yaptığı haberlerle ses getiren bir isim olan nam-ı değer İlhan babayı bir kez daha rahmetle anarken mekanı cennet olsun diyoruz.

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7495278/medya-polemigi-huseyin-cumali-raif-ugana-cik-cik-raif-dedi