Özkoç'un açıklamaları muhalif cepheyi ikiye böldü...

MEDYABAR.COM/

Türkiye İran sınırı üzerinden kalabalık gruplar halinde giriş yapan Afgan mültecilerin tartışmaya devam ederken CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın belediye binasındaki basın açıklamasında 'yardımı kesmelerine rağmen yabancı uyrukluların Bolu'dan ayrılmadıklarını söylemiş ve yabancı uyrukluların su faturalarına ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağını açıklamıştı.

Bu sözler ülkede gündem olurken CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın açıklamalarının destek niyetine bir açıklamada CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'dan geldi. 

ÖZKOÇ VE ÖZCAN'IN MÜLTECİ AÇIKLAMALARI MUHALİFLERİ İKİYE BÖLDÜ!

"Suriyeliler ve Afgan Mülteciler Türkiye'nin bir numaralı milli beka sorunudur" diyen "CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Başıboş mültecileri ülkeye kayıtsız sokanlar suç işlemektedir. Can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır" değerlendirmesinde bulunarak Bolu Belediye Başkan Tanju Özcan'a destek çıktı.  CHP Grup Başkanvekili düzeyinde böyle bir açıklama gelmesi muhalif camiayı da ikiye böldü.  

Sosyal medyada bir çok muhalif milletvekili, siyasetçi ve gazeteci Özkoç'un açıklamalarına tepki gösterdi. Aynı şekilde de bu açıklamalara Cumhur ittifakının bazı seçmenlerinde de destek geldi. 

Seçmenlerin bu konuda oy verdikleri partilerinden farklı davranması siyasette nasıl bir yansıma yapacağı şu an için bilinmiyor.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7526345/ozkocun-aciklamalari-muhalif-cepheyi-ikiye-boldu