Bu açıklama sonrası aşıda bir günde rekor geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 28  Temmuz Çarşamba günü paylaştığı insidans haritasına göre Sakarya aşı haritasında Marmara Bölgesi'nde en az aşı yaptıran il, vakalarda ise Marmara Bölgesi'nde en fazla Koronavirüs vakasına sahip il olduğunun açıklanmasından bir gün sona 29  Temmuz Perşembe günü il genelinde 19 bin kişinin üzerinde aşı yaptırdığı bildirildi..

 Medyabar editörlerinin aldığı bilgiye göre güncel sayı olarak  günlük vaka sayısı 200'ü geçtiği ilimizde  vakaların yüzde 70'inin de aşı olmayanların oluşturduğunun bildirilmesi sonrasında sağlık bakanlığı da  28 Temmuz tarihinde Türkiye genelinde aşılama ve vaka sayılarını açıkladı.


  Buna göre Sakarya Marmara Bölgesinde aşılamama sonuncu vaka sayısında ise  birinci olarak açıklanmasından bir gün sonra 29  Temmuz tarihinde aşı olanların sayısı  bir anda arttı..
  Açıklamanın yapıldığı 28  Temmuz öncesinde günlük ortalama  8 bin seviyesinde olan aşı olanların sayısı bir gün sonra 29  Temmuz tarihinde 19 bin kişi olarak gerçekleşti.
  Sakarya'da aşılamada kırılan ilk rekor 50 yaş üzerindeki kişilere aşı yapılacağının açıklandığı gün gerçekleşmiş açıklamanın bir gün sonrasında bir günde 20 bin kişi aşı yaptırmıştı...

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7535541/bu-aciklama-sonrasi-asida-bir-gunde-rekor-geldi