Akçakaya Mahalle yolunun içler acısı halini böyle anlattı!

Pamukova İlçesine 16 kilometre uzaklıkta, nüfusu 66 olan, doğal güzelliği, mesire alanı, sit alanları, dikli taşı, tarihe ışık tutan eşyaların sergilendiği müzesi ve lavanta ekimi ile her hafta yüzlerce kişinin ziyaret ettiği Akçakaya Mahallesi yolunun içler acısı halini Saadet Partisi Belediye Meclis üyesi Ahmet Şen sosyal medya hesabından yayınladığı video ile anlattı.

Şen, "Siz hizmet vermezseniz sonuçta bu manzara ortaya çıkıyor"
Her fırsatta Pamukova ve mahallelerinin sorunlarını yerinde incelemek için mahalle mahalle gezen Saadet Partisi Belediye Meclis üyesi Şen, Akçakaya Mahallesinin yıllardır hizmet alamadığını ifade ederek, "Akçakaya Mahallesi bütün hizmetlerden ne hikmetse faydalanamıyor. Mahalle yolunun hali içler acısı. Mahalle halkı bundan 6-7 önce kendi arasında karar alıp, mahalle yolunun bozuk olan yerlerine hazır beton atma kararı alıyor. Ve Mahalle yolunun bozuk olan yerlerine hazır beton dökmüşler. Ancak hazır beton döküldüğü gün betonun üzerinden araçlar geçmesi nedeni ile iz yapmış yol daha da kötü hale gelmiş. Çoğu yerde beton parçalanmış. Bu çağda bu olur mu? Siz bu insanlara hizmet vermezseniz, kendi imkanlarını, kendi kaynaklarını zorlayarak bir şeyler yapmak istiyorlar. Sonuçta bu manzara ortaya çıkıyor. Yazık günah atılan betona, yapılan işe yazık. Muhtar nezdinde bir köy cezalandırılamaz. Muhtar hangi partiye oy verirse versin, hangi partili olursa olsun. Sen bu Mahallenin vatandaşına hizmet vermek zorundasın. Yazık işte mahalle yolunun içler acısı hali" dedi.

"Medyaya atmayın rezil oluruz..!"
Saadet Partisi Meclis üyesi Ahmet Şen'in Akçakaya Mahallesi yolu ile ilgili sosyal medyadan yaptığı videolu paylaşım sonrası, Mahalle sakinlerini hizmet alamadıklarını ifade eden paylaşımlarda bulundu.

Mahalle sakinlerinden "İşin doğrusunu neden söylemiyorsunuz da dolaylı yollardan şöylüyorsunuz? Ahmet bey açık ve net o yola asfalt yola beton döktüren Güven Övün o betonu atarken benim telefonum bozuk olmasaydı ben o gün ortalığı karıştıracaktım da dua etsin Güven Övün o gün benim telefonum bozuktu resim çekemedim Güven sıkı sıkı tembihlemiş medyaya atmayın rezil oluruz diye kapat"

Utanıyoruz... Vallahi yazık billahi yazık..!"
Diğer Mahalle sakini ise "Sayın Ahmet Şen Bey Köyümüzün başlıca sorunları, Yolumuz bozuk, Köy içi Kanalizasyon yok, Köy içi 1 metre parke yok, Köyde çocuk parkı yok, Ķöy cami önü yarım bekliyor. Bırakın erkekleri kadınlar bile kandırıldığımızı söylüyor.Utanıyoruz utanıyoruz , yazık vallahi yazık billahi yazık" diyerek tepkilerin dile getirdiler.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7551841/akcakaya-mahalle-yolunun-icler-acisi-halini-boyle-anlatti