Büyükşehir'den uyarı geldi! Sakarya'da bir haftada 63 yangın çıktı!

MEYDABAR.COM/

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin farklı bölgelerinde devam eden orman yangınlarına dikkat çekerek bir takım açıklamalarda bulundu. Özellikle kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşları uyaran Büyükşehir Belediyesi hava sıcaklıklarının rekor seviyeleri gördüğünü belirterek vatandaşlardan dikkatli olunmasını istedi.


SAKARYA'DA 7 GÜNDE 63 YANGIN ÇIKTI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi son 7 günde, kent genelinde 9 anız, 11 çalılık, 41 tane ot ve 2 orman yangınına müdahale ettiğini açıkladı.Özellikle kırsal bölgede yaşayan vatandaşlara ''anız ateşi yakmayın” uyarısı yapıldı.

EN UFAK BİR DİKKATSİZLİK FACİA İLE SONUÇLANABİLİR

Ufak bir dikkatsizliğin faciayla sonuçlanabileceğine vurgu yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere ülkemiz son zamanların en büyük doğal afetiyle karşı karşıya. Cennet vatanımızın dört bir yanında ormanlarımız yanıyor. Son verilere göre ülkemiz genelinde meydana gelen 208 orman yangınından 196’sı kahraman İtfaiye Teşkilatı ve Orman Genel Müdürlüğümüz ile birlikte bölgede cansiperane çalışan gönüllü ekiplerin müdahaleleriyle kontrol altına alındı. Tarihin en yüksek seviyesine ulaşan hava sıcaklığı sebebiyle, kırsal bölgelerimiz ve ormanlarımızda en fazla hassas davranmamız gereken günlerdeyiz. Bu vesileyle Sakarya genelindeki vatandaşımızı ‘anız ateşi’ yakılmaması konusunda uyarıyoruz. Bilinmelidir ki canlı popülasyonuna, toprak verimliliğine ve doğanın kendisine büyük zararlar veren ‘anızlar’ ormanlarımıza büyük zararlar verebilir. Ufak bir dikkatsizlik faciayla sonuçlanmasın.” denildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7577278/buyuksehirden-uyari-geldi-sakaryada-bir-haftada-63-yangin-cikti