Corona da 'Bayram' etti! Durun daha bu fragmanı!

MEDYABAR.COM/
Medyabar.com editörleri her hafta olduğu gibi bu haftanın da ilçe ilçe vaka sayılarına ulaştı.

30 Temmuz-06 Ağustos tarihlerinde Yüz Binde Haftalık Vaka Sayısı verilerine göre, Sakarya'da sadece Serdivan ve Pamukova ilçelerinde düşüş yaşandı. Geri kalan ilçelerde ise artış hızla sürüyor.

Geçen hafta bin 824 olan vaka sayısı bu hafta 2 bin 115 oldu. Toplamda 2 bin 115 vakanın görüldüğü haftada günlük vaka sayıları ise 300'ü gördü.

KAYNARCA 2 KATA YAKIN ARTTI
İlimiz genelinde en fazla artışın yaşandığı ilçe Kaynarca oldu. Geçtiğimiz hafta 47 vaka ve yüzde 193,6 vaka oranıyla 6'ncı sırada yer alan Kaynarca bu hafta 84 vaka ve yüzde 346 vaka sayısına çıkarak ilk sırada yer aldı.

Öte yandan Serdivan ilçesinde geçtiğimiz hafta 287 olan vaka sayısı bu hafta 265'e geriledi. Pamukova'da ise 13 olan vaka sayısı aynı şekilde kaldı.

BAYRAM TATİLİ VE SONRASI

İlimizde vakaların artmasıyla birlikte endişe de artarken, en merak edilen ise önümüzdeki haftanın tablosu.. Bayram tatili sonrasında yaşanan yoğunluk, sosyalleşme ve arka arkaya düzenlenen etkinlikler virüse adeta bayram ettirdi.  Özellikle  Akyazı ve Hendek ilçelerinde vakaların arttığı dikkat çekiyor. Merak edilen ise bu rakamların önümüzdeki hafta nasıl olacağı...
  Sağlıkçılar artışın sürmesinden endişe duyduklarını söyleyerek adeta 'Bu daha fragmanı Haftaya daha kötü rakamlar olabilir' diyerek tehlikeye dikkat çekiyorlar

BU HAFTANIN VAKA TABLOSU

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN VAKA TABLOSU

- Medyabar, Koronavirüs bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7577412/corona-da-bayram-etti-durun-daha-bu-fragmani