Hendek'teki o köy başıboş köpek istilasına uğradı!

MEDYABAR.COM/

Hendek ilçesi Hüseyinşeyh köyünde başıboş sokak köpeği sorunu her geçen gün artıyor. Vatandaşlar başıboş sokak köpeklerinin tarım arazilerine girerek zarar verdiği ve evcil hayvanlarını yaraladığını belirterek yetkililerden yardım istedi.

Köyde bir hayvan sever kadın tarafından beslenen başıboş sokak köpekleri ilk başta mahalleliler tarafından desteklenirken zamanla büyük bir probleme dönüştü.

Başıboş köpeklerin sayısının giderek artmasının sebebi olarakta çevre ilçelerden ve mahallelerden insanların köpeklerini bu köye getirerek bıraktığı öğrenildi.

Köydeki vatandaşların köyde tek başına zor yürüdüğü ve yaşam zevklerinin baltalandığı belirtildi.

Medyabar editörleri Köyün muhtarı Şükriye Tatarhan'a ulaştı. Medyabar'a konuşan Tatarhan, Çevre ilçeler ve mahallelerden gelen insanların köpeklerini köydeki Bağdat yolu tarafına bıraktığını söyledi. Tatarhan, ''Daha önceden sanki burayı çöplükmüş gibi çöp atıyorlardı ve biz temizledik. Şimdi de köpek atıyorlar. Köyden bir yardımsever arkadaşımızda bunları besliyor.

Köyümüzde çok ciddi bir başıboş köpek sıkıntısı var ama ne yapacağımızı bilmiyoruz. Çünkü belediyelerinde eli kolu bağlı.'' ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7583699/hendekteki-o-koy-basibos-kopek-istilasina-ugradi