Karagöl Yaylasına bir beton daha! Bu sefer gölün kıyısına döktüler

MEDYABAR.COM. Geride bıraktığımız günlerde muhtarın kaçak villasıyla gündeme gelen  Sakarya'nın en büyük yaylalarından biri olan Taraklı ilçesinde bulunan Karagöl yaylasında inanılmaz bir olay yaşandı.

Hem tarihi hem güzelliği ile Sakarya'nın turizmdeki en önemli yerlerinden biri olan Karagöl yaylasındaki gölün kıyısına beton döküldü. Dökülen betonun etrafı güvenlik şeritleri ile kapatıldı.

Karagöl Yaylasına gelen günübirlikçiler tarafından görüntülenen olayda, gölün hemen kenarında  üzerine bir bina veya benzeri bir şey yapmak için beton döküldüğü öğrenildi.

 Karagöl Yaylasının bir bölümü ormana müdürlüğüne bir bölümü de tarım müdürlüğüne bağlı. Orman müdürlüğüne bağlı alan 2015 yılında Mahdumlar  Köyü Derneğine kiralanmıştı.
  Beton dökülen yerin hangi kurumun sorumluluğunda olduğu bilinmiyor Ormana ait bölgede bir süredir de gelişim planı kapsamında düzenlemelerde yapılıyor.

Yüzyıllardır doğal güzelliğini koruyarak gelen bu yerin hangi amaçla bu şekilde yapıldığı konusunda yetkililerden bir açıklama henüz gelmedi.

GÖL KIYISINA BİR ÇOK ŞEHİRDEN İNSANLAR GELEREK KAMP YAPIYOR

Karagöl yaylası şehir dışında da çok popüler bir yer. Bir çok insan çadırlarını alarak gölün etrafında kamp yapıyor. Doğa harikası olan bu gölün kıyısına neden beton döküldüğü ise anlaşılamadı.

KARAGÖL YAYLASINDA MUHTAR DA KAÇAK VİLLA YAPMIŞTI!

Son günlerde kaçak yapıları ile gündeme gelen Karagöl yaylası geçtiğimiz günlerde de muhtarın yaylanın ortasına diktiği 3 katlı villa ile de gündem olmuştu.


KARAGÖL'E BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YÜRÜYÜŞ YAPTIRIYOR

Pandemiden önce Doğa yürüyüşlerine önem veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mavi Yeşil yürüyüş grubu liderliğinde vatandaşlara doğa yürüyüşü yaptırıyordu. Özellikle her sene yürüyüş parkurunda Karagöl yaylası seçilerek doğa harikası yer vatandaşlara gezdirilerek Sakarya'daki doğa turizmi tanıtılıyordu.

VALİ KALDIRIM'IN KARAGÖL YAYLASINA HAYRAN KALMIŞTI

Elazığ valisi iken Sakarya'ya atanan Vali Kaldırım'ın ilk ziyaret ettiği yer Karagöl yaylası olmuştu. Vali Kaldırım Karagöl yaylasını gördükten sonra ''Burası muhteşem güzelliğiyle adeta bir yeryüzü cenneti. Rabbim mahcup etmesin…'' ifadelerini kullanmıştı. Vali Kaldırım'ın göl kıyısına dökülen betonaa nasıl tepki vereceği bilinmiyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7590902/karagol-yaylasina-bir-beton-daha-bu-sefer-golun-kiyisina-doktuler