Sapanca'da aman dikkat! Başınıza yorgun mermi düşebilir!

MEDYABAR.COM-özel: Sakarya'nın turistlik bölgelerinin başında gelen Sapanca ilçesi artık asayiş olaylarıyla anılmaya başladı. İlçede özellikle son aylarda artış gösteren 'Silahlı olaylar' bölgede yaşayanları endişelendirirken  bu durum ilçede polisiye tedbirlerde zaafiyet olduğunu da gündeme getirdi..
  Özellikle İstanbul'da yaşayanların Pandemi nedeniyle ilgi gösterdiği ve fiyatların yüzde 300 arttığı Sapanca'da  son 3 ay içerisinde silahların rastgele ateş edilmesi sonucu 6 yorgun mermi vakası yaşandı.
Evlerin kapılarına pencerelerine, araçlara isabet eden yorgun mermiler yaralanmalara da neden oldu. Sapanca'da özellikle yaz aylarında nufüsün artması, ilçeye çevre illerden de günübirlik ve haftasonu gelenlerin fazla olması nedeniyle 'Silahlı olayların' arttığına işaret ediliyor.
 Sakarya'nın vitrin ilçelerinden biri olan Sapanca'da yaşanan bu olayların başlıca sebebinin ilçede emniyetin yetersiz ve etkin denetim yapmaması olarak gösterilirken ilçede sadece son bir hafta içerisinde yapılan denetlemelerde  ise 5 tabanca yakalanması da bunu gösteriyor.

HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLA

HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7591458/sapancada-aman-dikkat-basiniza-yorgun-mermi-dusebilir