2 genç koronadan öldü! Sakarya'da günlük vaka sayısı 400'ü geçti...

MEDYABAR.COM: Sakarya'da gerek valilik gerekse sivil toplum örgütlerinin çağrılarına rağmen aşılamada istenilen sonuçların olmaması vaka sayılarında artış olarak yansımaya devam ediyor. Covid-19'da haftanın ilk günü ilimizdeki vaka sayıları 400'ü geçerken biri 28 diğeri 29 yaşında iki genç yaşamını yitirdi. İki gencinde virüs aşısı olmadıkları belirtildi

KRİTİK EŞİK
medyabar.com editörlerinin aldığı bilgilere göre geride bıraktığımız hafta 300 eşiğini geçen vaka sayıları yeni hafta ile birlikte artarak 400 eşiğini de geçti..
Haftanın ilk günü olan Pazartesi günü ilimizde günlük vaka sayısı 407 olarak tespit edildi. Ancak vakalardaki artışın sürmesiyle bir iki gün içerisinde 500 seviyesine yaklaşması beklenirken vakaların yüzde 95'linin aşı olmayanlar oluşturuyor.

AŞISIZ İKİ GENÇ
Virüste aşısızlar potansiyel bir tehlike olurken Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Covid-19 teşhisiyle yoğun bakım servisinde tedavi gören biri 28 diğeri de 29 yaşındaki iki genç yaşamını yitirdi. Geride bıraktığımız gün toprağa verilen iki gencin de aşı yaptırmayanlar arasında oldukları belirlendi.
ARTIŞ SÜRÜYOR
Sosyalleşme ile birlikte ilimizdeki vaka sayılarının aşılama oranlarının az olması nedeniyle daha artması beklenirken en çok vakaların ise haftanın ilk günü itibariyle Adapazarı, Serdivan Akyazı ve Hendek İlçelerinde olduğu da dikkat çekiyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7593280/2-genc-koronadan-oldu-sakaryada-gunluk-vaka-sayisi-400u-gecti