Müftülükte tartışılan görevlendirme! Müftünün oğlu Yenicami’ye vekil imam oldu

MEDYABAR.COM:
Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş'in imam oğlu, yurtdışına giden  Adapazarı Yenicami imamının yerine vekil imam olarak görevlendirildi. 21 yaşındaki genç hafızın şehrin merkezinde bulunan camide görevlendirilmesi tartışmalara neden olurken Müftü Başiş bu görevlendirilmeyle ilgili olarak, "Normal memur değildir. Vekil olarak görevlendirildi.  Almanya’ya giden imam yerine 'imam vekil hatip' olarak görevlendirilmiştir Bunda da maaşın 3/2’sini alacaktır. Almanya’dan imam döner dönmez görevine son verilecektir" dedi.

15  CAMİYE VEKİL İMAM
Müftü Hasan Başiş aralarında oğlunun da bulunduğu 15 camii imanının görevli olarak yurtdışına çıkmalarıyla vekil görevlendirildiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

"Oğlum Proje imam hatipliğinde uzman öğretici olarak görev yapıyor. Hafızlık konusunda da  Türkiye birincilikleri var. Yurtdışı görevlendirmeleri nedeniyle vekil olarak görevlendirilmek üzere yaptığımız ve 250 kişinin katıldığı sınav da oğlum birinci oldu. Bu ilk 15 sıraya giren kişi ise çeşitli camiilerde vekil olarak görevlendirdik. Önümüzdeki günlerde sıra ile de 26 hafızı Kredi Yurtlar Kurumunda görevlendireceğiz"


Atanmasıyla tartışmaları neden olan  Sakarya Müftüsü  Hasan Başiş’in oğlu Muhammet Halit Başiş, TRT’nin çeşitli tarihlerde düzenlediği Kur’anı Kerimi en güzel okuma yarışmasına katılmıştı. 2017 yılındaki yarışmada jüriden tam 100 puan alarak dikkatleri çekmişti.

Başiş’in sosyal medya platformlarında TRT’deki yarışma ve çeşitli etkinliklerde çekilen Kur’an okurken yayınlanmış videoları da bulunuyor..

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7595791/muftulukte-tartisilan-gorevlendirme-muftunun-oglu-yenicamiye-vekil-imam-oldu