Bir Çiftlik Bank Vakası da komşuda

Büyük bir bireysel emeklilik firması çalışanı olan şüpheli, önce sigorta poliçesi düzenleme yolu ile temas kurduğu yatırımcıların paralarını bireysel hesaplarına geçirdi, daha sonrada sigorta Şirketi sahibi olan eşi B.İ ile beraber yatırımcıların yüklü miktardaki parası ile ortadan kayboldu.

Yatırımcıların parasını farklı yatırım araçlarında değerlendirme ve yüksek kar vaadi ile toplamaya başlayan M.İ , son dönemde lüks tatil beldelerinde paylaştığı fotoğraflar ve ailesinin yat gezilerinde paylaştığı fotoğraflardan şüphelenen yatırımcıların paralarını geri istemeye başlamaları üzerine paniğe kapıldı.

Yatırımcılardan dolandırdıkları paraları , anlaşmalı şekilde boşanma hazırlığı yaptığı eşi B.İ'nin üzerine geçirdikten sonra kaçma hazırlıkları yaparken Kocaeli emniyetinin titiz çalışması ile yakalanan M.İ ve eşi B.İ 'nin hakim karşısına çıkarılması bekleniyor.

Vurgun miktarı milyonlarla ifade edilirken çok sayıda kişi M.İ ve eşi B.İ hakkında şikayet başvurusunda bulunduğu, şikayetçi sayısının her geçen gün arttığı öğrenildi.

- Medyabar, Bölge bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7602557/bir-ciftlik-bank-vakasi-da-komsuda