Tehlikeli artış sürüyor! Bugün Covid-19'dan 7 kişi can verdi

MEDYABAR.COM. Sağlık Bakanlığının verilerine göre Covid-19 vakalarında artış sürüyor. Bakanlık son 24 saat içerisinde vefat edenlerin sayısını 183 olarak açıklarken, Sakarya'da bugün yani 17 Ağustos  Salı günü7 kişinin  Covid-19'tan yaşamını yitirdiği belirlendi..
medyabar.com Editörlerinden arkadaşımız Serhat Yılmaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın virüsle ilgili son 24 saatlik rakamları açıklaması sonrasında Sakarya'daki tabloyu araştırdı..


  500 SINIRINDA
 Buna göre Sakarya'da günlük vaka sayıları 500 sayısına ulaştı. Vakalarda yaş ortalaması  Delta Virüsünün etkilediği için gençler çoğunlukla bulunurken, yoğun bakımda yatan hasta sayısı ise 52 olarak tespit edildi

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR
Covid-19'da vaka sayılarının artmasıyla birlikte ölüm sayısının da tehlikeli tırmanışa geçtiği belirtiliyor. Ağustos ayının ilk günlerinden itibaren kademeli olarak artan ölü sayısı bugün yani 17 Ağustos Salı günü 7 ölüm olarak kayıtlara geçti.
 Bu kayıtlarda ölüm nedeni olarak 'Bulaşıcı hastalıklar' ibaresi bulunurken, virüse yakalanıp ta bir hastalığa bağlı olarak yaşamlarını yitirenler bu 7 kişi arasında yer almadı.
  

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7623344/tehlikeli-artis-suruyor-bugun-covid-19dan-7-kisi-can-verdi