Sapanca Gölü'nde hem benzinli motorla açıldı hem de ağ attı!

Sakarya'nın ve Kocaeli'nin içme suyu havzası olan Sapanca Gölü'nde yine alışık görüntüler yaşandı. Bir kişi içme suyu havzasında yasak olmasına rağmen benzinli motorla açıldı. Ayrıca yine göle ağ atmanının yasak olmasına rağmen açıldığı benzinli motor ile göle ağ attı.

PİKNİK YAPAN BİR AİLE DURUMU FARKETTİ!

Sapanca Kurtköy civarında piknik yapan bir aile göle benzinli motor ile açılan ve ağ atan vatandaşı gördükten sonra yetkililere ihbarda bulundu. İçme suyu havzasındaki bu umursamaz hareketlere sinirlenen aile bireyleri cep telefonu kamerası ile yasak avcıları görüntüledi.

SAPANCA GÖLÜ'NDE DENETİM YOK!

3 milyon kişinin su kaynağı olan ve eşsiz güzellikleri ile büyüleyen Sapanca Gölü'nde sürekli olarak karşılaşan bu manzara vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Sapanca Gölü'nde hiç bir denetimin olmaması yasak dinlemeyen avcılara fırsat veriyor.

SAPANCA GÖLÜ'NE SAHİL GÜVENLİK KURULSUN!

YAsak avcıları görüntüleyen bir aile o anları medyalar WhatsApp ihbar hattına( 0533 615 02 24) gönderdi. 

Whatsapp hattına hattına atılan mesajda Sapanca Gölü'nde sürekli bu manzaraların yaşandığını çünkü denetimin olmadığını ifade eden vatandaşlar Sapanca Gölü'nde sahil güvenlik timinin kurulması istedi. Ayrıca vatandaşlar Tarım İl Müdürlüğü ve Alo 185 hattına bildirmesine rağmen bir sonuç alınamadığını belirtti.

UNUTULAN AĞLAR BİNLERCE CANLIYI ÖLDÜRÜYOR!

Geçtiğimiz yıllarda da Sapanca Gölü'ne atılan ağlar unutularak gölde çevre katliamına neden oluyor. Binlerce balık, su kuşları ve ördekler hayalet ağlara takılarak can veriyor. Sapanca Gölü'nün balık popülasyonunu ciddi derecede etkileyen ağ atma olayı yıllar önce yasaklanmıştı.

- Medyabar, Sizden Gelenler bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7681933/sapanca-golunde-hem-benzinli-motorla-acildi-hem-de-ag-atti