Vali kaldırım uyardı "Vakalar yükseldi, okullar açılınca daha da yükselecek...85-90 bin öğrenci gelecek!"

30 Ağustos Zafer Bayramının 99’uncu yılı Sakarya’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Atatürk Bulvarı'nda gerçekleştirilen kutlama tören alanına akın eden vatandaşlar bayraklarıyla coşkuya ortak oldu.

Tören geçişiyle sona eren törenin ardından Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Zafer bayramı coşkusunu hep birlikte kutladıklarını ifade eden Vali Kaldırım, " Milletimize kutlu olsun. İnşallah vatandaşımız dikkat ederse, biraz daha sabır ederse, özellikle aşısını yaptırırsa inşallah sağlıklı günlere ulaşırız. Sağlık ekiplerimize de teşekkür ediyoruz. Vatandaşımız ne kadar dikkatli, ne kadar hassa olursa bu süreci inşallah en kısa sürede atlatırız. Gelecek bayramları, gelecek törenleri daha sağlıklı bir şekilde maskesiz bir şekilde gerçekleştiririz. Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Okulların açılmasına 1 hafta kala öğrenci, veli ve öğretmenlerin aşı olmasının önemli olduğunu vurgulayan Vali Kaldırım, "Aşıya çok önem veriyoruz. Kampanyalarda başladı. İnşallah vatandaşlarımız da gerekli hassasiyeti gösterecektir. Tekrar kısıtlama günlerine dönmemek için bu süreci hep birlikte fedakarlık yaparak, aşımızı olarak, daha dikkatli ve hassas olarak elbirliğiyle götüreceğiz." dedi.

Son dönemde hızlandı, bundan sonra daha da hızlanacaktır, sadece vakalar değil okullarda açılacak, bunun yanında 80-90 bin öğrenci diğer illerden gelecek. İhtimamla öğrencilerimizi koruyalım. Onların okulda olmaları sağlıklı eğitim almaları açısından çok farklı. Uzaktan eğitimle ara verdiler. Tekrar kısıtlama dönemine dönmemek için daha hassas daha özverili olmak zorundayız. Hep birlikte bu süreci hayırlısı ile götürelim" dedi. 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7684732/vali-kaldirim-uyardi-vakalar-yukseldi-okullar-acilinca-daha-da-yukselecek85-90-bin-ogrenci-gelecek