PAYDER’in yeni Başkanı Abdullah Özçelik oldu

Pamukova ve Pamukova Ayvasını Tanıtma Derneği (PAYDER)’in yapılan Olağan Genel Kurulunda yeni Başkan Abdullah Özçelik oldu. Abdullah Özçelik, Ali Urgandan görevi devraldıktan sonra ilk açıklamasını yaptı.

2017 yılında kurulan Pamukova ve Pamukova Ayvasını Tanıtma Derneği, Kurucu Başkanları Ali Urgan ve yönetim kurulu, bu zamana kadar bir çok başarılı faaliyetlere imza attılar. Ali Urgan Başkanlığında 4 Ayva Festivali gerçekleştiren PAYDER, geçtiğimiz yıl 5. Ayva Festivalini Pandemi nedeni ile gerçekleştirememişti.


Düzenlediği Ayva Festivalleri ile Pamukova ve Pamukova ayvasının adını duyuran PAYDER’in geçtiğimiz günlerde yapılan Olağan Genel Kurulunda Kurucu Başkan Ali Urgan görevini Abdullah Özçelik’e devretti.


Yapılan Genel Kurulda Kurucu Başkan Ali Urgan aday olmazken, Genel Kurulda tek aday olan Abdullah Özçelik PAYDER’in yeni başkanı oldu.
Abdullah Özçelik’in dernek başkanlığına getirildiği PAYDER’de yeni yönetimde Başkan Yardımcısı Ali Nejat Kuru olurken, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Tokaç , İbrahim Keskin, Burhanetin Unutkan oldu.
Denetim Kurulu ise Burak Baş, Fikri Mercan ve Yusuf Durmaz isimlerinden oluştu.


Yapılan Genel Kurul sonrası ilk açıklamayı yapan PAYDER’in yeni Başkanı Abdullah Özçelik, “Pamukova ve Pamukova Ayvasını Tanıtma Derneği ( PAYDER ) kurulduğu günden bu yana Pamukova’mızda ve bölgemizde yetiştirilen ürünlerin tanıtımı ile değer kazanması için çeşitli çalışmalar ve faaliyetlerde bulunan derneğimizin bünyesinde görev almaktan gurur duyuyorum.
Yakın tarihte yapmış olduğumuz genel kurul sonrasında kurucu yönetim kurulu başkanımız Sn. Ali URGAN ve tüm üyelerimizin takdiriyle yönetim kurulu başkanlığı görevini devralmanın onuru ve gururunu yaşıyorum.


Kurulduğu günden bu yana dernek bünyesinde yapmış olduğumuz faaliyet, girişim ve desteklerimizin bu görev değişiminden sonra daha da bir ivme kazanması için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlçemizi bir adım daha ileriye taşımak ve bölgemizde bin bir emek ve gayretle yetiştirilen ürünlerimizi tanıtmak, değerlerimizi anlatmak ve katma değer kazandırmak için daha gayretle ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.


Derneğimizin Kurucu Başkanı Ali Urgan 01.10.2019 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından PAYDER’e sunulan gümüş madalya beratını şahsıma teslim ederek yeni görevimde başarılar diledi. Kendisine güzel dileklerinden dolayı teşekkür ederim.


Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar herhangi bir çıkar gözetmeksizin enerjisi, fikirleri, gayreti ve azimli çalışması ile maddi manevi hiçbir desteğini esirgemeyen ve derneğimizin bugünlere gelebilmesi için elinden geleni yapan Sn. Ali URGAN bey’e teşekkür eder şükranlarımı sunarım “ dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7686957/payderin-yeni-baskani-abdullah-ozcelik-oldu