Başkan Genç, Ali Özgün ile görüştü! Futbolcunun akıbeti belli oldu

SPOR264.COM:-  Sakaryaspor yönetimi, sezon planlamasını Tahir Babaoğlu ve Ali Özgün'ün oluşturduğu bir forvet hattı üzerine planlamıştı. Ancak gerçekleşen kamplarda ve hazırlık maçlarında Ali Özgün'ün isteksiz ve disiplinsizlik davranışları sebebiyle yeşil-siyahlı yönetim yeni bir alternatif arayışlarına geçmesine sebep olmuştu.  

Kulüp başkanı Cumhur Genç, tecrübeli golcüyle özel bir görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleşen bu görüşme sonrasında Ali Özgün, Sakaryaspor'da kalmak istediğini başkana iletti. Başkan Genç ise sezonun kendileri için çok önemli olacağını belirterek disiplinsiz davranışlara müsamaha gösterilmeyeceğini futbolcuya iletti. Başkan Cumhur Genç ve Ali Özgün zirvesinden sonra futbolcunun Sakaryaspor ile yola devam etmesi kararlaştırıldı. 

TAHA BALCI TRANSFERİ VE 3. FORVET KONUSU

Sakaryaspor bu girişimler kapsamında Ali'nin alternatifi için Taha Balcı ile iletişime geçilmişti. Yeşil-siyahlılar Taha Balcı'yı uzun süre ikna etmeye çalışsanda futbolcu kulübünden ayrılmak istemedi. Aynı zamanda Ali Özgün'ün de olumlu bir tavır göstermesi ve yapılan görüşme sonrasında Ali takımda kaldı.

Aynı zamanda 3.santrafor için düşünülen Ömer Yıldız isminden Sakaryaspor yönetimi vazgeçti. Tahir ve Ali'nin arkasında bekleyebilecek daha düşük profilli bir isim arayışlarına geçildi. Sakaryaspor ne olursa olsun 3'ncü bir santrafor kadroya katmak istiyor. 

NE OLMUŞTU? 

Geçen sezon takımın en golcü oyuncusu olarak takımda kalan Ali Özgün, Ankara Kızılcahamam kampına mazeret bildirmeden geç katılmıştı. O süreçte yönetim ile bir toplantı gerçekleştiren tecrübeli golcü hazırlık maçları ve antrenmanlardaki isteksiz tavırlarıyla dikkat çekmişti. 

Ali Özgün aynı bu sene olduğu gibi geçen sezonda ikinci yarı hazırlıkları için Sakarya'ya geç gelmiş, dönemin teknik direktörü Serdar Bozkurt tarafından da uzun bir süre ilk 11'de şans bulamamıştı. 

Sakaryaspor formasıyla 2020/21 sezonunda 38 maça çıkan Ali Özgün, 18 kez rakip fileleri havalandırarak takımının en golcü ismi olmuştu. 

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7743379/baskan-genc-ali-ozgun-ile-gorustu-futbolcunun-akibeti-belli-oldu