'Bendeki leş sayısı 16' yorumunu yapan makinist hakkında soruşturma: Görevden alındı

Ergene ilçesine bağlı Velimeşe Mahallesi’nde, cumartesi saat 08.00 sıralarında, Edirne’den Çerkezköy yönüne giden 13001 sefer sayılı yük treni, hemzemin geçitte Bilal Küllü'nün kullandığı 59 ADJ 755 plakalı fabrika servis minibüsüne çarptı.

Trenin bir süre önünde sürüklediği minibüsteki 6 kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi yaralandı.

Trenin bir süre önünde sürüklediği minibüsteki hayatını kaybeden 6 kişiden biride  Sakarya’nın Kaynarca ilçesinden 51 yaşındaki evli ve 1 çocuk babası Nusret Açıkgöz’dü...

'BENDEKİ LEŞ SAYISI 16'

Kaza sonrası sosyal medya kullanıcıları da üzüntülerini dile getirirken, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nda ( TCDD) görevli olan ve İzmir'de çalıştığı öğrenilen M.A.K'nın yaptığı yorum ise dikkat çekti. M.A.K. yaptığı yorumda, "Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için" ifadelerine yer verdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

M.A.K'nın yorumu üzerine başka bir sosyal medya kullanıcısı da "Böyle yorumlar yaparak tepki toplama kardeşim" diye uyarıda bulundu. M.A.K., bu kez de sosyal medya kullanıcısına cevap olarak, "Önemli değil abim" diye cevap verdi. M.A.K.'nın, gelen tepkiler üzerine yorumlarını yaklaşık 6 saat sonra sildiği görüldü. TCDD'den konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7750523/bendeki-les-sayisi-16-yorumunu-yapan-makinist-hakkinda-sorusturma-gorevden-alindi