Öğrenci servisi ücretleri iki tarafı da memnun etmedi

TV264.COM:- Yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte veliler de servis arayışına girdi. Ancak her şeye zam geldiği gibi servis ücretlerine de zam yapıldı. Sakarya'da servis ücretleri 205 lira ile 275 lira arasında kilometresine göre değişiyor. Yaklaşık yüzde 15'li bu zam ise haliyle velilerin belini büküyor. Ancak servisçiler bu düşüncede değil.

TV264 mikrofonuna konuşan Servisçi Serdar Sarı, fiyatların enflasyona göre normal olduğunu belirtirken "Çok zor süreçten geçti taşımacı sektörü. Ortalama fiyatlar şuanda Servisçiler Odası ve UKOME'nin belirlediği aralıkta seyrediyor. Pandemi konusunda ise hijyen maske ve mesafe kurallarına uymaya önem veriyoruz. Her gün dezenfekten ile temizliyoruz" sözlerini kullandı. Çocukların sağlığının önemini vurgulayan Sarı, "Önemli olan bizim çok para kazanmamız değil önemli olan çocuklarımızı bu virüsten ne kadar uzak tutabilirsek o kadar uzak tutabilmek." dedi.

TV264 mikrofonlarına konuşan veliler ise servis fiyatlarının fazla olduğunu dile getirerek "Yüksek fiyatlar zaten her şeye olduğu gibi servise de zam gelmiş. Belimizi büküyor." ifadelerini dile getirdiler.aw

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7754763/ogrenci-servisi-ucretleri-iki-tarafi-da-memnun-etmedi