Erbakan çark etti: ‘Mecbur kalırsak TURKOVAC olabilir’

Daha önce, koronavirüs aşısı olanlarla ilgili, "O insanların yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı, 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir" yorumu yapan ve koronavirüs varyantlarının ortaya çıkma nedeninin aşılar olduğunu iddia eden Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'dan bu kez farklı bir açıklama geldi. Erbakan mecbur kalındığı takdirde yerli aşı olunabileceğini söyledi.

‘GEREKSİZ AMA SON ÇARE TURKOVAC’

Kayseri’de düzenlediği basın toplantısında konuşan Fatih Erbakan önceki sözleri ve iddialarının aksine beklenmedik bir adım attı ve yerli üretim aşı TURKOVAC’ı işaret etti. Bir gazetecinin yerli aşı TURKOVAC'ın acil kullanım onayı aldıktan sonra aşı olmayı düşünüp düşünmediğini sorması üzerine Erbakan, bunu gerekli görmediğini ancak tüm aşılar arasından son çare olarak TURKOVAC'ın tercih edilebileceğini söyledi.

‘DEVLETİN KURALLARINA KARŞI GELEMEYİZ’

Erbakan konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Bu kadar düşük bir risk karşılığında aslında aşı olmayı gerekli görmüyoruz. Bana göre en iyisi hiç aşı olmamak. Ancak mecbur kalınırsa o da tabi ki içinde yaşadığımız devletin kurallarına karşı gelip, mücadele etmek mümkün değil. Mecbur kalınırsa da mRNA teknolojisi kullanmayan aşılar, yani eski usul aşıların yaptırılması ancak mümkün olabilir. Mecbur kalındığında en son ihtimal TURKOVAC, bunların içerisinde en uygun olarak düşünülebilir."

Fatih Erbakan aşı karşıtlığını doktorlarla birlikte düzenlediği basın toplantısında ilan etmişti

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7805631/erbakan-cark-etti-mecbur-kalirsak-turkovac-olabilir