Tarlada bekletilen Honda Civic’ler için resmi açıklama!

 Videoyu çeken veya yayınlayan kişinin iddiası, “İşte tüketiciye yok denen araçlar, stok olarak bir yerlerde gizlenmiş duruyor” şeklinde seslendiriliyordu.
Hakikaten ilginç görüntülerdi ve Honda Türkiye’nin konuyla ilgili bir açıklama yapması da adeta zorunlu olmuştu.
İşin içine Japon otomotiv şirketinin Türkiye’deki fabrikasının kapatılması gibi güncel bilgilerin de yerleştiren iddia sahibine karşın şirket ne diyordu. İşte az önce Honda Türkiye konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

İşte tarlada bekletilen Honda Civic’ler için resmi Honda Türkiye açıklaması:

Honda bayii satış değil stok mu yaptı

“Bazı sosyal medya hesaplarında, bir Honda bayisinin araç parkı görüntüleri ile bayinin satış yerine stok yaptığı yönünde haksız yorumlar bulunmaktadır. Bazı haber kaynaklarının da bu sosyal medya paylaşımını esas alarak haber yapma eğiliminde olduğunu gördüğümüzden resmi bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.
Otomotiv sektörünün sipariş, satış, filo, takas, ikinci el ve teslimat gibi tüm süreçlerine tam hâkim olmadan yapılan bu mesnetsiz paylaşımları, haberleri ve yorumları üzüntüyle karşılıyoruz.
Söz konusu görüntüler, bayimizin kurumsal firmalara filo kiralama faaliyetlerini yürütmek adına bağlantısı yapılmış ve ayrılmış araçlarını toplu halde bulundurduğu alandan izinsiz olarak alınmıştır. Bu görüntüleri çekerek yayan ve böylece gerek bayimizin ticari itibarına ve gerekse de markamıza zarar verenler için tüm hukuki yollara başvurma haklarımızın saklı olduğunun bilinmesini isteriz.“
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.


- Medyabar, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7811859/tarlada-bekletilen-honda-civicler-icin-resmi-aciklama