Sapancaspor sezon açılışını kardeş takımıyla yapıyor

SPOR264/
Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir sene ertelenen, geçtiğimiz sezonda sadece isteyen kulüplerin katıldığı Bölgesel Amatör Ligi 30-31 Ekim tarihinde oynanacak olan maçlarla start alacak.

Geçtiğimiz sezon BAL'a katılmama kararı alan Sapancaspor bu sene Sakarya'yı BAL'da temsil edecek. Sapancaspor, ligin başlamasına kısa bir süre kala hazırlıklarını sürdürüyor. Bu süre zarfında hazırlık maçları yapacak olan yeşil-beyazlılar sezonu Cumartesi günü açıyor.

KARDEŞ KULÜP İLE HAZIRLIK MAÇI
Cumartesi günü sezon açılışını yapacak olan Sapancaspor ilk hazırlık maçını Adana ekibi Adana 1954 FK ile yapacak. Cumartesi günü Sapanca Atatürk Stadı'nda oynanacak olan karşılaşmanın başlama saati ise 15:00.

BAŞKANLARIN DOSTLUĞU YEŞİL SAHAYA YANSIDI
Sapancaspor Kulüp Başkanı Adil Köseoğlu ile Adana 1954 FK Kulüp Başkanı Menderes Kutlu'nun geçmişe dayanan dostlukları bulunuyor. İki yakın arkadaşın bu dostluğu yeşil sahaya yansıdı.

BAŞKANLARDAN AÇIKLAMA
Sapancaspor Kulüp Başkanı Adil Köseoğlu yaptığı açıklamada, "Adana 1954 FK Başkanı Menderes Kutlu ile geçmişe dayalı bir dostluğumuz var. Bu dostluk bu sene Menderes Kutlu'nun Adana 1954 FK'yı satın almasıyla birlikte yeşil sahalaya da yansıdı. Cumartesi günü BAL sezonu öncesi hazırlık maçlarımıza başlıyoruz. Bu yüzden de sezon açılış maçını kardeş kulübümüz olan Adana 1954 FK ile yapmaya karar verdik. Cumartesi günü saat 15.00'da oynayacağımız mücadeleye tüm halkımız davetlidir." dedi.

Adana 1954 FK Başkanı Menderes Kutlu ise, "Bu sene Adana'yı BAL'de temsil edecek olan Adana Ülkü Gücüspor'u satın aldık ve kulübün adını Adana 1954 FK olarak değiştirdik. Bu sene Adana'yı BAL'da Adana 1954 FK ile biz temsil edeceğiz. Sapancaspor Kulüp Başkanı Adil Köseoğlu ile geçmişe dayanan dostluğumuzu yeşil sahaya da yansıttık. Sezon açılışı için bize yapılan teklifi geri çevirmek olmazdı. Cumartesi gübü Sapancaspor ile hazırlık maçı yapacağımız için heyecanlıyız." ifadelerine yer verdi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7814871/sapancaspor-sezon-acilisini-kardes-takimiyla-yapiyor