Özhaseki dün gece hem AK Partililere hem de AKP'lilere seslendi!

Hakan Turhan
Hakan Turhan

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimler Buluşması için Sakarya’ya geldi.

Özhaseki, buluşma öncesinde AKP Sakarya İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyaretin bu kısmı basın mensuplarına açıktı. 

Yerel yönetimlerde Türkiye'de AK Parti'nin bir rakibinin olmadığını iddia eden Özhaseki 20 yıldır iktidarda olmayı da bir Dünya rekoru olarak niteletirdi.

İl Başkanlığı ziyaretinin ardından ise "Yerel Yönetimler Buluşması" için şehirde bulunan bir otele geçildi.

Oteldeki programa bende katılacaktım lakin sonradan programın basına kapalı olduğunu öğrendim. 

Benim için esas olan bu toplantıda Özhaseki'nin vereceği mesajlardı aslında.

O zaman duyanlar duymayanlara duyduklarını anlatsınlar dedim ve bir kaç sevdiğim abimden o toplantıda Yerel Yönetimler Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin neler konuştuğunu öğrendim.

Dün akşam kapalı kapılar arkasında Özhaseki bana göre hem Ak Partililere hem de AKP'lilere seslenmiş.

Aba altından sopada göstermeyi ihmal etmemiş...

AK Parti içerisindeki AKP'lilere güzel bir hikaye anlatıp kıssadan hisse alsınlar istemiş....

Hikayenin özünde "5 seneliğine seçildiniz ama 1 dakika sonranızın garantisi yok, davaya ihanet edeni, raydan çıkanı 1 dakika tutmayız" mesajı vermiş...

Demek ki AK Parti Genel Merkezi de Sakarya'da yaşanan bazı şeylerin farkında!

Sakarya'da ,Adalet ve Kalkınma Partisi içerisinde dönenlerinde, ilçe belediyelerinde yaşanan sorunlarında, gündüz gece Sakarya için hizmet etmeye çalışanların arkasından nasıl iş çevirtildiğinin de Genel Merkez tarafından bilindiğini ve kapalı kapılar arkasında da olsa muhataplarının bu programda yüzüne vurulduğunu görmek kendi adıma memnuniyet verici.

Hizmet için seçilenlerin önlerinde daha uzun yıllar varken güç zehirlenmesine uğradığının, elde ettiği gücü cebini doldurmak için kullananların olduğunun, halkına tepeden bakanların, ulaşılamaz adam konumuna gelenlerin çoğaldığının, verilen sözlerin havada kaldığının, daha şimdiden Büyükşehir Belediyesine, Milletvekilliğine aday gösterilmek için türlü ali cengiz oyunlarının döndüğünün böyle bir ortamda partinin önde gelen bir ismi tarafından ima edilmesi, "1 dakika sonranız garanti değil" mesajı verilmesi çok anlamlı..

Giderek kötüye giden ulusal çapta krize yakın bir tabloya dönüşen ekonomik sorunların yanında ,seçmenin gözünde birde kendi içinde çatışan, hizmet yerine menfaat depolayan bir parti gibi görünmek metal yorgunu AK Parti'ye çok daha fazla zarar verdiği kanısındayım. 

Daha önlerinde uzun süreler olan Belediye Başkanlarının bir an önce işlerine sarılıp, onlar adına büyük bir şans olarak gördüğüm Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile koordineli bir şekilde çalışması, kimsenin kimsenin altını kazımadığı bir iktidar partisi ve en önemlisi de içerisindeki AKP'lileri ayıklayabilmiş Sakarya Teşkilatı görmek temennisiyle inşallah Özhaseki'nin bu ziyareti ve uyarıları Sakarya'nın menfaatleri ve geleceği adına bir milat olur diyorum...

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANINA İNANAMADIM

Her Cuma olduğu gibi dün gece TV264'te "Gazeteciler Soruyor" programındaydık. Bir süredir şehirde konuşulan Saadet Partisi İl Başkanı "Çalıyorlar" tartışması vardı.

Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, yerel bir gazeteye verdiği açıklamalarda ‘İlçe belediye başkanlarının yanlarına gidip dosyaları veriyoruz. Bunları düzeltin aksi takdirde hakkınızda suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü çalıyorlar, usulsüzlük yapıyorlar” açıklaması yapmıştı. 

Canlı yayına katılıp ne demek istediğini anlattı. Merak edenler için programın tekrarı BU LİNK ÜZERİNDEN  izleyebilirler...

Çok uzatmayacağım... Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin'in yaptığı açıklamada çark ettiği kanısındayım. Başkan Zengin bence dün gece söylediği sözden geri döndü ve çark etti. 

Kalın sağlıcakla...

 

 

- Medyabar, Hakan Turhan tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/7865632/hakan-turhan/ozhaseki-dun-gece-hem-ak-partililere-hem-de-akplilere-seslendi