Kadın hakemlerin kararlarına Hendekspor'dan tepki geldi!

SPOR264.COM:

Hendekspor - Kelkit Belediyespor karşılaşmasında Ağustos ayında Hollanda'da düzenlenen UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde görev alan Cansu Tiryaki düdük çaldı. Maçın özellikle ikinci yarısında tüm takdir haklarını konuk ekip Kelkit Belediyespor'a karşı kullanması temsilcimiz mavi-siyahlıları çileden çıkardı. Birçok ikili mücadelede faul bekleyen Hendekspor'lu oyuncular bekledikleri kararları Cansu Tiryaki'den alamadı. Teknik direktör Talip Toprak ise kendisine ayrılan bölümde hakeme itiraz etmesi sebebiyle sarı kart gördü.

KIDEMLİ YARDIMCI HAKEM DÜŞTÜ!

Hendekspor - Kelkit Belediyespor müsabakası oynanırken ilk yarının ortalarında kıdemli yardımcı hakem Sedef Aktan dengesini kaybedip yere düştü. Ciddi bir problem yaşamayan Sedef Aktan ayağa kalkıp görevine devam etti.

İlk yarının son dakikalarında Kelkit Belediyespor'un geliştirdiği atakta Sedef Aktan ofsayt gerekçesiyle bayrağını kaldırmasına rağmen Cansu Tiryaki'nin devam et işareti sonrası Hendekspor cephesi bir anda çileden çıktı. Pozisyonda kalesini başarılı bir şekilde koruyan Bülent Sağlam, iki kadın hakemi büyük bir kaostan kurtarmış oldu. Pozisyonun tekrarı incelendiğinde ise net bir şekilde ofsayt olduğu ve Cansu Tiryaki'nin hatalı karar verdiği görüldü.

Maç boyunca yardımcı hakem Sedef Aktan'ın verdiği hatalı taç ve hatalı faul kararları ise gözlerden kaçmadı.

Kelkit Belediyespor'un teknik ekibi ise Sedef Aktan'ın kararlarını beğenmeyerek maçın devre arasında "Bu hakemle olmayacak, yeni bir yardımcı hakem getirin" diyerek tepkisini dile getirdi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7969847/kadin-hakemlerin-kararlarina-hendekspordan-tepki-geldi