Sakarya'da durum hiç iyi değil… Her yer kıpkırmızı!

Koronavirüsün etkisini arttırdığı bu dönemlerde akıllara “Tekrar kapanma gelir mi?” sorusu geliyor. Vaka sayılarının bir türlü düşmemesi ölüm oranlarının da yüksek seviyelerde olması yetkililer yeniden önlem alamaya itebilir.

Sakarya'da da vaka sayılarında artış artık korkutan düzeylere ulaşmaya başladı.

Paylaşılan verilere göre geçen hafta yüzbinde 354 olan Sakarya bu hata yüzbinde 449,53 ile Türkiyenin en  riskli illeri arasında yer almıştı...

Sakarya'da haftalık vaka sayısı 5 bin civarında seyrediyor. Sakarya'nın günlük ortalama vaka sayısı 700'ün üzerine çıktı...

Sağlık Bakanlığına ait Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında yer alan verilere göre Sakarya'nın 16 ilçesinde kırmızı renk ağırlıkta. Adapazarı, Erenler, Serdivan Karasu,Karapürçek, Geyve, Akyazı HES uygulamasında yüksek riskli bölgeler arasında.


Adapazarı merkezde kırmızı oranı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Akyazı ilçesinde de kırmızı renk her yeri kaplamış durumda. Geyve'den Kocaali'ye de vakaların ve kırmızı rengin giderek arttığı gözlemleniyor... Karasu ve Kocaali gibi sahil kesimleri mavi renk birazda olsa hakim olurken ilçelerin merkezleri de kırmızı.

İşte Sakarya'nın ilçelerinin vaka haritaları; 

- Medyabar, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7977535/sakaryada-durum-hic-iyi-degil-her-yer-kipkirmizi