Sen misin İmamoğlu'nu savunan! AK Parti'den Keleş'e salvolar....

MEDYABAR.COM/

Geçtiğimiz günlerde Başkan Işıksu, Adapazarı Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısında isim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na; ‘’Hiçbir  hizmet üretemeden, başarıyı algıdan ibaret gören, aldığı kredilere lansman programı yapan ve temel atmama törenleri düzenleyenlerden asla olmayacağız.'' ifadeleri ile yüklenmişti.

Bu sözler sonrası Başkan Işıksu'ya cevap veren Keleş, “Sayın Işıksu; haddini aşan, boyundan büyük laflar sarf etmiş. Algı yürütmeyi Türkiye, sizlerden öğrendi. Halkımız, olmayanı olmuş gibi gösterenleri, ödül vermeyen kurumdan parayla ödül alanları unutmadı. Sayın Işıksu, 3 yıla yakın süredir görev yapıyorsun. Bu süre içerisinde hayata geçirilmiş tek bir projen yok.'' ifadelerini kullanmıştı.

Keleş'in bu cevabı sonrası Ak Parti teşkilatlarında sosyal medya üzerinde siyasi hareketlilik yaşandı. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş'e hem Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu hem de AK Parti İl Başkanı Yunus Tever'den salvolar geldi.

'MALUM İL BAŞKANI BALTAYI YİNE TAŞA VURMUŞ'

Kişisel sosyal medya hesabından Keleş'e cevap veren Başkan Işıksu, meclis toplantısından bir video paylaşarak ''Kendi meclis üyesi çalışmalarımız için kürsüde bize teşekkür ederken, o ise her zamanki tavrıyla "yalan siyaseti" gütmüş.'' ifadelerini kullandı. Işıksu paylaşımına şu şekilde devam etti. ''Diyeceğim şudur: Gülünç olmaktan vazgeçin. Bizim haddimizi de, gücümüzü de sevdalı olduğumuz milletimiz belirler.''

Başkan Işıksu'nun Ecevit Keleş'e verdiği cevaptan sonra AK Parti İl Başkanı Yunus Tever de paylaşımı alıntılayarak polemiğe dahil oldu. 

'O BALTAYI TAŞA VURMAYA ALIŞIK'

Başkan Mutlu Işıksu'ya destek çıkan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever de Keleş'e eleştirilerini sıraladı. Tever, 

''Mutlu Başkanım, o baltayı taşa vurmaya alışık. Bizim siyasetimiz; eser siyaseti, hizmet siyaseti… Biz, milletimiz ile aynı dili konuşuyoruz, bazıları gibi algı ve yalan peşinde değiliz. Onlar yalan atmaya devam etsin! Yarın yalanlar, algılar uçacak, yapılan hizmetler kalacak.'' ifadelerini kullandı. 

Herkes Keleş'e verilen cevapların yeterli olduğunu düşünürken Tever'in Keleş'e verdiği bu cevabı Başkan Işıksu bir ileri daha taşıyarak bir paylaşım daha yaptı.

'MİLLETİMİZ FERASETİYLE YİNE HADLERİNİ BİLDİRECEK!'

Başkan Işıksu, Tever'in bu cevabına karşısında Tever'e şu şekilde seslendi; 

 ''Sn. İl Başkanım, AK Parti, yüksek ideallerin ve millete hizmet sevdalılarının partisidir. Bizler eser üreteceğiz, onlar yalanlarıyla karalamaya çalışacaklar ve milletimiz ferasetiyle yine hadlerini bildirecek.''

AK Parti teşkilatının  Ecevit Keleş'e yaptıkları paylaşımın ardından CHP camiasından ve Engin Özkoç'tan henüz bir ses çıkmadı. 

 

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7978965/sen-misin-imamoglunu-savunan-ak-partiden-kelese-salvolar