Çekirge Operasyonun Sakarya ayağında mahkeme kararı. İki doktor serbest eczacı kalfası ve çalışanı tutuklandı

MEDYABAR.COM: Devleti milyonlarca TL zarara uğratan, 20 örgütlü yapıya yönelik 28 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında ilimizde gözaltına alınan bir sağlık kuruluşunda çalışan iki uzman doktor dün akşam çıkartıldıkları mahkemece serbest bırakılırken bayan eczane çalışanı ve sağlık merkezi çalışanı ise tutuklandı.
 medyabar.com'un aldığı bilgilere göre Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kolay yoldan haksız kazanç elde edenlere yönelik sahte engelli raporu, reçete, PCR testi düzenleyerek, devleti milyonlarca TL zarara uğrattıkları iddia edilen aralarında ilimizin de bulunduğu 20 örgütlü yapıya yönelik 28 ilde 'Çekirge' operasyonu düzenledi.


 Bu operasyon kapsamında ilimizde bir sağlık kuruluşunda görev yapan uzman doktor  A.K. ile M.H.A. ile aynı yerde çalışan sağlık personeli F.A. ve eczacı kalfası bayan  Ö.T. iki gün önce gözaltına alınarak soruşturmanın yapıldığı Zonguldak  Emniyetine teslim edildi Soruşturmada, Zonguldak'ta yaşayan 70 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelilerden 66'sı gözaltına alındı.
 Aralarında hastane ve eczane çalışanlarının da bulunduğu şüphelilerin 50'si önceki gün ve dün adliyeye  sevk edildi. Bu şüpheliler arasında bulunan operasyonun  Sakarya ayağında gözaltına alınan iki uzman doktor mahkemece serbest bırakıldı


 Aynı soruşturmada gözaltına alınan eczacı kalfası ve sağlık merkezi çalışanı sağlıkçı ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bu arada örgüt elebaşlarından olduğu iddia edilen Bahattin Y., adliye tuvaletinde seramikle bileklerini keserek intihara teşebbüs etti. Ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Bahattin Y.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7981929/cekirge-operasyonun-sakarya-ayaginda-mahkeme-karari-iki-doktor-serbest-eczaci-kalfasi-ve-calisani-tutuklandi