Sahte Cumhurbaşkanı Sakarya'da da bir takım temaslarda bulunmuş!

MEDYABAR.COM/

Tükyiye güne yeni bir skandal ile uyandı. Kendisini kurumlara Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abduvali Buğrahan Osman adlı kişinin foyası ortaya çıktı. Ankara'da da bir çok üst düzey temaslarda bulunması olayı daha da traji komik bir hale getirdi.

Ayrıca Ankara’da Gölbaşı Belediyesi, Ankara’nın başkent oluşunun 98’inci yıldönümü dolayısıyla 14 Ekim akşamı kutlama programında Abduvali Buğrahan Osman Doğu Türkistan’ın cumhurbaşkanı olarak tanıtıldı. Osman'ın kimliğinin açığa çıkması ile gerçek anlaşıldı.

Osman'ın Türkiye'de ayakkkabı boyacılığı yaptığı iddia edildi.

SAHTE CUMHURBAŞKANI SAKARYA'DA DA ZİYARETLERDE BULUNMUŞ!

Osman'ın Ankara'da yaptığı üst düzey görüşmeler ile beraber Sakarya'da da görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. 2021 yılının Nisan ayında Güç Birliğ Partisi'nin davetlisi olarak Sakarya'ya gelen sahte cumhurbaşkanı Osman, ''Sakarya'ya ilk kez geldiğini söyleyerek Doğu Türkistan'dan Sakarya'ya selam getirdiğini ifade etmişti.

Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtıyor

Osman'ın geçtiğimiz yıl, bir düğün salonunda sözde Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 15 civarı kişiye oy kullandırtarak kendisini seçilmiş Cumhurbaşkanı ilan etmiş.

İçlerinde emekli asker ve poliste bulunan bazı Türk şahısları kendisinin Cumhurbaşkanı olduğuna ikna ederek sözde hükümet kabinesinde bakan, milletvekili ve meclis başkanı olarak görevlendirdiği oraya çıktı. Ankara’da bir ofis açarak buranın Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı ofisi olduğunu kendi sosyal medyasından paylaştı.

Siyasi partileri ziyaret ediyor, liderler ile fotoğraf çektiriyor

Ajı Abuduwaili isimli şahısın sık sık siyasi parti liderleri ile aynı fotoğraf karesine girmeye çalışması gözlerden kaçmadı. Öyle ki siyasi parti liderlerinin programını sürekli takip eden Aji, sürekli siyasi parti liderlerinin katıldıkları programlara gidiyor, siyasi parti liderlerinin yanına giderek aynı karede fotoğrafa giriyor.

Daha sonra bu fotoğrafları sosyal medyada algı amaçlı paylaşarak çevresindekileri Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olduğu yalanına ikna ediyor.

Türk vatandaşları hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya giriyor

Ajı Abuduwaili, gittiği organizasyonlarda ve bulunduğu ortamlarda insanları kendisinin Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olduğuna öylesine ikna ediyor ki orada bulunan halk, yabancı bir devletin Cumhurbaşkanı olduğuna inanarak hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta sıraya giriyor.

İÇİŞLERİ’NDEN “BÖYLE BİR KAYIT YOK” YANITI

Öte yandan İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, 16 Ağustos 2021 tarihinde Osman’la ilgili yapılan bir başvuruya “Kayıtlarımızda yapılan incelemede ilgide kayıtlı başvurunuzda bahsi geçen 'Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Temsilciliği' adlı kuruluş kaydının olmadığı ve 5253 sayılı Dernekler Kanunu kapsamında da izinli kuruluşlardan olmadığı anlaşılmıştır” yanıtını vermişti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7984012/sahte-cumhurbaskani-sakaryada-da-bir-takim-temaslarda-bulunmus