Coşkundere, "Kazanmamız gereken önemli bir maçtı"

SPOR264/
Sakaryaspor ligin 8'nci haftasında sahasında Hekimoğlu Trabzon ile 0-0 berebere kaldı. Karşılaşma sonrasında TV264 mikrafonlarına açıklamalarda bulunan Coşkundere, "Oğuz'un atılması oyun dengemizi bozdu. Kazanmamız gereken önemli bir maçtı ama kazanamadık" ifadelerini kullandı.

"KAZANMAMIZ GEREKEN ÖNEMLİ BİR MAÇTI"
Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Ercümend Coşkundere, "Genel anlamda onlarda diri takım, bizde diri takımız. Biz ilk yarı çok istediğimizi yapamadık. 1-2 tane onların pozisyonu oldu. Bizim bir Ramazan'ın pozisyonu var. Genelde oyun orta sahada geçti. Net oyun pozisyonu olmadı. Biraz kapalı oynadılar zaten. Kontra atakla çıkmak istediler. İkinci yarı başladı, Oğuz atılana kadar İrfan sakatlandı, oyuncu değişikliği yaptık. Oyun ortada oldu. Bir duran topumuz oldu. Sonra bir kırmızı kart oyun dengemiz bozuldu. Hem koşan, hem iddialı bir takımla oynuyorsunuz. Ona göre bir oyun planı çıkarttık, sistemi değiştirdik. Oyunu hem korumak, hemde bir kontra atak ile gol atarız diye. Yine o istediğimiz pozisyonu bulduk. Çağlayan'ın vurduğu topu kaleci tokatladı. İkinci yarı bariz bir pozisyon verdiğimizi hatırlamıyorum. Sonuçta kazanmak istiyorduk, kazanamadık. Kazanmamız gereken önemli bir maçtı. Zor bir periyodu bitiriyoruz. Bu maçı kazansaydık iki takımın üstüne çıkacaktık puan olarak. Dolayısıyla yukarısıyla çok büyük bir puan farkı yok." dedi.

"KIRMIZI KARTI ÇOK DOĞRU BULMUYORUM"
Kırmızı kart pozisyonuyla ilgili de konuşan Coşkundere, "Kırmızı kartı çok doğru bulmuyorum. O pozisyonda faul bizim lehimize verilebilirdi. Peşine alehimize verilen faul ve kırmızı kart oyun dengemizi bozdu. Sonuçta gol yemedik ama golde atamadık. 2 puan kaybettik öyle düşünüyoruz. Ben hakemle ilgili çok konuşmayı sevmiyorum. Bugün kararlar konusunda hakem toleransını onlardan yana kullandı diye düşünüyorum." dedi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7989284/coskundere-kazanmamiz-gereken-onemli-bir-macti