Kaçak maç yayınını polis canlı yayında böyle bastı!

MEDYABAR.COM:- TFF 2.Lig Kırmızı Grup 8.Hafta maçında Pazar günü Sakaryaspor sahasında Hekimoğlu Trabzon ile karşılaştı.

Yeşil-siyahlıların sahadan 0-0'lık skorla berabere ayrıldığı müsabakada bir kişi ise 90 dakikayı sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak yayımlamaya çalıştı.

Sakaryaspor iç saha maçlarının yayın hakkını elinde bulunduran TV264, Sakaryaspor ile yaptığı protokol gereği maçları bant şeklinde veriyor. Bunun en büyük sebebi ise Sakaryaspor kulübünün 'Taraftar gelirinden mahrum kalmamak istemesi' ve 'İç saha maçlarında taraftar desteğinin' takım üzerindeki etkisi.

Buna rağmen Sakaryaspor-Hekimoğlu Trabzon karşılaşmasını 'Ölümsüz renkler' adlı bir youtube kanalı kaçak bir şekilde vermeye çalıştı. Bunu fark eden polis ekipleri ve stadyum güvenlik görevlileri kaçak yayın yapan şahsa müdahale etti. O polisin müdahale anı canlı yayında yapıldığı için baskın anı polisin müdahalesi an be an  kaydedildi..

Şahsı uyaran polis canlı yayını sonlandırmasını ve hakkında işlem yapılacağını söyleyince şahıs, "Bilmiyordum, kimse yapmayınca ben yapayım dedim" diye kendini savundu.

TFF Temsilcisine kimlik bilgileri verilen şahsa gerekli yasal işlemin yapılacağı söylenirken canlı yayın yaparken yakalanan kişi Sakaryaspor idareci ve bazı kişilerin araya girmesiyle serbest bırakıldı..

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7995397/kacak-mac-yayinini-polis-canli-yayinda-boyle-basti