Sakarya tarihi bir heyecana tanık olacak!

DÜNYA YARIŞLARI
Sakarya, sportif anlamda tarihe geçecek bir organizasyonu yaşayacak. Avrupa’nın en kapsamlı bisiklet tesislerinden bir tanesi olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi, dünya seviyesinde bir yarışa daha ev sahipliği yapıyor. BMX Super Cross Dünya Kupası, Sakarya’nın parkurunda yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan yarışlar 9 gün sürecek.

9 GÜN BOYUNCA EXPU VE ETKİNLİK
Dünya genelinde “cross” alanında önemli başarılara imza atmış sporcuların yer aldığı 30 ülkeden 250’den fazla yarışçının katılacağı dünya yarışlarını 23-24 ile 30-31 Ekim tarihlerinde yapılacak, bu tarihler arasında ise MTB Sakarya ile Türkiye Cup yarışları devam edecek.

Vadide heyecan 9 gün boyunca hiç bitmeyecek. Büyükşehir Belediyesi, tesisteki fuar alanında son güne kadar EXPO ve fuar düzenleyecek. Bunun yanı sıra alana gelen gençler ile çocuklar için oyun-gösteriler yapılacak.


GERİ SAYIM BAŞLADI
Kupadaki en büyük heyecan ise dünya yarışlarının vadi içindeki parkurda sınırlı kalacak olması. İki dünya kupası da vadi içindeki “cross” parkurunda aralıksız sürecek. Müsabakaları tribünden takip eden vatandaşlar parkurdaki nefes kesen mücadeleye tanıklık edecek. Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) yakından takip edeceği kupa, ayrıca kurulacak sahneden de gösterilecek. Türkiye genelinden ve Sakarya’dan sporsever vatandaşlar, 4 gün sonra başlayacak yarışlar için planlarını yaptı, geri sayıma başladı.

‘SAKARYA TARİHİ BİR GÜN YAŞAYACAK”
medyabar.com’a özel açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’nın tarihin en heyecanlı günlerinden birini yaşayacağını ifade ederek, şunları söyledi

Ev sahipliği yapacağımız bu organizasyon cross yarışları alanında dünyanın en büyük kupalarından birisi. Dünyanın merkezi haline gelen şehrimiz artık bu tür dev kupalara ev sahipliği yapıyor. Daha önce dağ maratonu ve şimdi de bu alanda Sakarya tarihinin en heyecanlı günlerinden birini yaşayacağız. Tüm hazırlıklarımızı yaptık, vadimizde 9 gün boyunca nefeslerin tutulacağı dünya yarışının yanı sıra fuar, EXPO, gösteri ve etkinlikler yapılacak. Tüm vatandaşlarımızı 23 Ekim’de vadiye bekliyoruz”.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7998432/sakarya-tarihi-bir-heyecana-tanik-olacak