Taraklı’da Muhtarlar Günü kutlandı

Taraklı Hükümet Konağı önünde gerçekleşen törene, Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Karadaş, İlçe Emniyet Amiri Berke Biber, Daire Müdürleri ve Muhtarlar katıldı.

Törende ilçe protokolünün Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Mahdumlar Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Taraklı Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Dernek Başkanı Gündüz yapmış olduğu konuşmada,’’19 Ekim 1829 yılında kurulan Muhtarlık Kurumunun aslında bugün 192. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz. Muhtarlık kurumu, Türk demokrasi tarihi açısından büyük önem taşıyor. Muhtar, Mahallesinin annesi, Babası, kardeşi demektir. Mutlu gününde, en zor gününde en zor anında vatandaşın yanında olan, her türlü sorunlarını paylaştığı ve çözüm aradığı, yedi gün yirmi dört saat ulaşabileceği Devletin ilk kapısıdır. Bunu bir kez de Dünya genelinde halen yaşamakta olduğumuz Covid-19 pandemi sürecinde gördük diyen Dernek Başkanı Gündüz, Bu vesileyle tüm Muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyorum hayatını kaybeden Muhtarlarımızda Allah’tan rahmet diliyorum’ ’Dedi.

Belediye Başkanı Pilavcı’dan Muhtarlara yemek ikramı

Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı’da 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Muhtarlarla öğle yemeğinde bir araya geldi. Yemekte konuşan Başkan Pilavcı’da muhtarlık görevinin sevgi ve fedakarlık isteyen zor bir iş olduğunu belirterek, ‘’Muhtarlarımızın talep ve görüşlerini değerlendiriyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Taraklı Belediyesi olarak mahallelere yönelik olarak attıkları her adım ve ürettikleri her hizmette kuşkusuz muhtarların emeği ve katkısının çok büyük olduğunu ifade eden Pilavcı, “ Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da muhtarlarımıza kulak vermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle değerli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, ilçemizin gelişimi ve değişiminde gösterdikleri gayret ve destekler nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

Taraklı Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz’de, kendilerini böyle anlamlı bir günde bir araya getiren Başkan Pilavcı’ya teşekkür ederek Taraklı’ya hizmet etme noktasında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Taraklı Belediyesi ile el ele vererek çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/7999008/taraklida-muhtarlar-gunu-kutlandi