Zafer Partisi İl Başkanlığı için sürpriz isim!

MEDYABAR.COM -

Olaylı MHP kurultayı süreci sonrasında Meral Akşener ve Koray Aydın ile birlikte İYİ Parti'yi kuran Ümit Özdağ, parti içindeki görüş ayrılıkları ve ihraç tartışmaları sonrasında bu yılın mart ayında partiden istifa etti.
Özdağ, yakın zamanda çoğunluğunu MHP ve İYİ Parti'de görev yapan siyasilerle birlikte Zafer Partisi'ni kurdu.
Ümit Özdağ genel başkanlığındaki Zafer Partisi, Türkiye genelindeki teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor.
Çok sayıda ilde il başkanını belirleyen, teşkilat binalarını da açan partinin Sakarya'da henüz bir temsilcisi bulunmuyor.

Amaçlarını "Türk Milliyetçilerini bir çatı altında toplamak" olarak belirten Zafer Partisi yetkilileri, Sakarya'da hem MHP hem de İYİ Parti'de görev yapmış olan isimler üzerinde yoğunlaştı.

MEDYABAR editörünün edindiği bilgiye göre, çeşitli isimlerle kurulan dirsek teması sonrasında Zafer Partisi Genel Merkezinin gündemine Alpaslan Kılıç ismi geldi.

Son olarak İYİ Parti'nin Sapanca kurucu ilçe başkanlığını üstlenen Alpaslan Kılıç, yaklaşık bir yıl sonra ise hem görevinden hem de İYİ Parti'den istifa etmişti.
Türk-İş'in eski Genel Başkanı Salih Kılıç'ın kardeşi olan Alpaslan Kılıç Sakarya'daki milliyetçi camianın yakından tanıdığı bir isim.

ALPASLAN KILIÇ KİMDİR?

Çalışma hayatına Taksim Otelcilik bünyesinde başlayan Kılıç, Sapanca Vakıf Oteli Yiyecek ve İçecek Müdürlüğü görevinde bulundu.

Sapanca Vakıf Otelinin 1999 yılında gerçekleşen Marmara depreminde yıkılması üzerine Alanya Obaköy OteliGenel Müdürlüğüne atanan Kılıç daha sonra ise Abant Palace Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Geçtiğimiz yıllarda emekli olan Kılıç daha sonra Taraklı Termal Turizm A.Ş. Satış Pazarlama Koordinatörlüğü, Mega Deluxe A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Kılıç halen Green Blue Restoran, Gren Blue Park ve Green White Cafe'nin ortakları arasında yer alıyor. TÜRK-İŞ eski Başkanı Salih Kılıç'ın kardeşi olan Alpaslan Kılıç evli ve iki çocuk babası.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/8003952/zafer-partisi-il-baskanligi-icin-surpriz-isim