Garajlar dükkan oldu, huzurları bozuldu

MEDYABAR.COM -

Adapazarı Semerciler Mahallesinde bulunan Sağlık apartmanı ve Huzur apartmanlarının arası, yıllardan bu yana Milli Egemenlik Caddesi ile Sait Faik Sokağın bağlantısını sağlıyor.
Günde yüzlerce vatandaşın kullandığı apartman aralığı apartman sakinlerinin araç park yeri olarak kullanılırken, son dönemde yabancı araçlar da buraya park edilmeye başlandı.
"De facto" sokağın girişinde demir bariyer olmasına karşın, apartman dışındakiler bariyeri açarak araçlarını buraya park etmeyi sürdürüyor.

GARAJLAR DÜKKAN OLDU

Park sorununun yanı sıra son aylarda apartmanların altındaki garajların yerine peş peşe açılan dükkanlar da apartman sakinlerinin tepkisini çekiyor.
Çoğu çay ocağı ve sığınmacılara ait iş yerleri olan dükkanlara yenileri ekleniyor.
Apartman sakinlerine göre iskan ve ruhsata aykırı olarak dükkana dönüştürülen dükkanların önlerine demir bariyerler de yapılmaya başlandı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar, apartmanlarının önünün otoparka dönüşmesi ve garajların usulsüz olarak dükkana dönüştürülmesine tepki gösterdi.
Apartman sakinleri belediyenin araç parkları için önlem almasını ve dükkanların yasal durumunun da incelenmesini istedi.

Sizler de haber değeri taşıdığını düşündüğünüz olayları ve şikâyetlerinizi MEDYABAR Whatsapp Haber Hattına (05336150224) gönderebilirsiniz.

- Medyabar, Sizden Gelenler bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/8006883/garajlar-dukkan-oldu-huzurlari-bozuldu