Türkiye ve Sakarya'nın ekonomik sorunları konuşuldu

TV264.COM:- Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Erenlerde bulunan bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Çanakçı, Birol Aydemir ve Burak Dalgın isimleri katıldı.

3 genel başkan yardımcısının katıldığı toplantıda  Türkiye ve Sakarya’nın ekonomik sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

“HÜKÜMET ÇÖZÜMÜ YANLIŞ YERDE ARIYOR”

DEVA Partisi Ekonomi ve Finansal Politika Başkanı İbrahim Çanakçı, “Yaşanan sorunların çok çeşitli maddeleri var ama işin özünde milletten kopukluk yatıyor. Biz bu yanlışa düşmemek için bizzat sahada yer almaya çaba gösteriyoruz. Bizim ilimiz gibi her ilde toplumun tüm kesimlerini dinleniyor. Siyasi partilerin en önemli görevi ise halkımıza ses olmak. Dün Kocaeli’nde çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Bugün de Sakarya'da verimli toplantı geçirmeyi umut ediyoruz. Ülkemizde ciddi ekonomik sıkıntılar oluyor. Türkiye'nin Dünya ekonomi sırası 21’nci sıraya geldi. Başladığımız noktaya geri geldik. Hayat pahalılığı ciddi bir şekilde yükseldi bunu hükümette kabullendi fakat çözümü yanlış yerde arıyor. İşsizlik kronik hâle geldi bu oranda ciddi artışlar gerçekleşti.” sözlerini dile getirdi.

“TÜRKİYE’DE SİSTEMİN DEĞİŞMESİ GEREK!”

DEVA Partisi Sektörel Politikalar Başkanı Birol Aydemir ise, Devlet memuru AK Parti memuru olursa böyle olur. Biz parti olarak kimle olmayacağımızı biliyoruz ama kimle olacağımızı bilmiyoruz. Cumhur ittifakıyla olmayacağımız net ama kimle olacağımız zamanla belli olacak. Türkiye'nin sorunu iktidarın kendisi. Herhangi bir sorunu çözmesi gerekirken asıl sorun iktidar. Türkiye’de yapılması gereken sistemin değişilmesi. Tek adam olarak değil tekrar demokrasinin geri dönmesi gerek.” İfadesini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/8050683/turkiye-ve-sakaryanin-ekonomik-sorunlari-konusuldu