Şimdi bu olayda kim suçlu? Hanife mi, annesi mi, sevgilisi mi, yenge mi?

MEDYABAR.COM -

Televizyonda yayınlanan ve zaman zaman tartışmalara neden olan kadın programlarında Sakarya çıkışlı hikayeler gündem olmaya devam ediyor.
Babaannesi ile yaşadığı Aydın’dan Sakarya’daki annesinin yanına gelen Hanife O., 11 Ekim Pazartesi günü okuldan eve geldikten sonra üvey babasına çamaşırları toplayacağını söyledikten sonra kayıplara karıştı.

ÇOCUK ŞUBE BULDU

Sırra kadem basan 15 yaşındaki Hanife O.'nun annesi Necla hanım polise başvurdu. Genç kızdan haber alınamayınca anne Necla bu kez de Show TV'de yayınlanan Serap Paköz İle Gerçeğin Peşinde programına başvurdu.
Anne Necla'nın canlı yayınlardaki konuşmaları sonrası polis ekipleri çalışmalarını hızlandırdı.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğe bağlı ekipler, Hanife O.'yu 18 yaşındaki erkek arkadaşı B.A'nın yengesi E.A'nın evinde buldu.

SEVGİ EVİNE YERLEŞTİRİLDİ

Getirildiği polis merkezinde üvey babası ve annesinden şiddet gördüğünü, kaçtığı gün üvey babasının annesinin eve geç geldiği için kendisini döveceğini söylediği için kaçtığını söyleyen küçük kız eve gitmek istemeyince koruma kararı kapsamında Sevgi Evine yerleştirildi.
Bu gelişme dünkü canlı yayın sırasında açıklanırken, ekranın alt bantında küçük kızın cinsel istismara uğradığına dair yazı yer aldı.

"SENİ NİYE ALIKOYUYORSUN"

Kızının bulunması sonrası rahat bir nefes alan anne Necla, “Yaptıkları yanlışlarla hala haklı olarak çıkmaya çalışıyorlar. Yok neymiş ben şiddet uyguladığım için kaçmış onlarda onun için saklamış. Ya ben şiddet uyguluyorsam sen niye 15 yaşındaki kızı alıkoyuyorsun. Git polise ver. B.A.’nın yengesi de bir kadın olarak buna göz yummuş yahu yazık.” sözlerini dile getirdi.

"ADALET İSTİYORUM!"

Kızının küçük ve kandırılmaya müsait bir yaşta olduğunu vurgulayan Hanife O.’nun annesi Necla, "Adalet istiyorum. 15 yaşındaki bir kızı alıkoyup 'annesinden şiddet görüyor onun için sakladım' iftirası ile sıyrılmak yok. Benim kızım daha küçük. Kandırılmaya müsait bir yaşta. Ve şuan Sevgi Evine yerleştirildi. O çocuk ve yengesi cezasını almadan kızımı oradan çıkartmayacağım. Çünkü dışarda olduğu sürece o çocuk kızım için daha zararlı" İfadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/8054977/simdi-bu-olayda-kim-suclu-hanife-mi-annesi-mi-sevgilisi-mi-yenge-mi