Ekrem Yüce'nin başlattığı o uygulama Resmi Gazete'de yayımlandı! Artık tüm şehirlerde geçerli

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 6 Ekim tarihinde diğer belediyelere örnek olacak olan uygulaması bugün  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de  yayımlandı. 

Ülke genelinde, kısıtlamaların uygulandığı dönemde başlatılan ve Temmuz’da son bulan uygulama için Başkan Ekrem Yüce, bu imkanın yıl sonuna kadar sunulması için talimat verdi. Bunun üzerine yapılan çalışmayla, Sakarya'da tarih  2021 yılı sonuna uzatıldı. Bu örnek uygulama Ankara'da yankı buldu.  Ekrem Yüce'nin öncülük ettiği bu uygulama tüm illerde yapılması için çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla sağlık çalışanlarına 31 Aralık'a kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı getirildi.

31 ARALIK'a KADAR SÜRECEK

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Aralık 2021'e kadar ücretsiz yararlanabilecek. Söz konusu karar, 1 Ekim tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/8074894/ekrem-yucenin-baslattigi-o-uygulama-resmi-gazetede-yayimlandi-artik-tum-sehirlerde-gecerli