Akyazı'da Öğretmenler Günü kutlamasında protokol tepkisi!

24 Kasım Öğretmenler Günü Akyazı’da da kutlandı. İlk tören Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı, Çelenk töreni Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yapıldı.
Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri anıta çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulunulduktan sonra akabinde İstiklal Marşı okundu.
İkinci tören Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu konferans salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra günün önemini belirten konuşmalar yapılıp şiirler okundu, aday öğretmenler yenim ettiler.

BİLAL SOYKAN DA TEPKİLİ
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen Voleybol turnuvasında dereceye giren okulların plaketleri de bu törende verildi. Plaket töreninde ilçe kaymakamı Yakup Güney’den sonra çağrılması ve ödül verdirilmesi gereken belediye başkanı Bilal Soykan ödül vermek için sahneye davet edilmedi. Soykan’ın yerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir çağrıldı. Daha sonra şube müdürleri çağrılarak ödüller verdirilmesi bardağı taşıran son damla oldu. Başkan Bilal Soykan bu duruma tepki gösterdi.
Şimdi Akyazı’da merak edilen bu tepkinin ilçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’i işaret etmesi çıkacak sonucu daha da meraklı hale getirdi.

BİR TEPKİ DE MUHALEFETTEN
Akyazı’da bulunan muhalefet partileri, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ,DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Yeniden Refah Partisi ,Cumhur İttifakı Partilerine yer ayrılıp Millet İttifakı üyelerine yer gösterilmesine tepki göstererek, salonun en üst boş olan kısmında oturdular.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/8330108/akyazida-ogretmenler-gunu-kutlamasinda-protokol-tepkisi